Založ si blog

Kresťan – nový druh života.

„Neluhajte si navzájom, keď ste už vyzliekli starého človeka s jeho skutkami a obliekli ste si nového, ktorý sa obnovuje, aby nadobudol poznanie podľa obrazu toho, ktorý ho stvoril.“  (Kolos. 3:9-10).

Vážení spoluobčania Slovenského národa, milí súrodenci v Kristovi Ježišovi, všetci sme prišli na tento svet s ľudským životom od svojich rodičov. Týmto životom žijeme vo väčšine do dnes, je málo tých, ktorí sa znovuzrodili skrze Slovo Biblie, skrze duchovnú Pravdu Božieho Slova v Biblii, stali sa kresťanmi a prijali iný život, život v novote ducha a charakteru Boha. Ľudský život prestal existovať, bol nahradený životom a charakterom od Boha. V mysli Boha neexistuje nič z toho čím si bol/a a to čo si vykonal/a pred svojim znovuzrodením; z tvojej minulosti neexistuje žiaden záznam. Teraz si už nové stvorenie; nová bytosť. Kresťania, ktorí nemajú o tomto vedomosť sú väzňami vlastnej minulosti a to ich naďalej robí vo veciach Boha neproduktivnými. Kresťan neprijal dodatočný život. Došlo k náhrade starého života za úplne nový. Biblia v 2L. Korinť. 5:17 hovorí „Preto ak je niekto v Kristovi, je novým stvorením. Staré veci pominuli, nastali nové.“ Slovo „stvorenie“ v tomto verši vyjadruje opis neznámeho, jedná sa o niečo nové a zvláštne, čo svet nedokáže rozpoznať, nedokáže prijať, pretože to svet nikdy predtým nevidel. Pre svet a ľudí s prirodzenosťou sveta je to bláznovstvom. Duchovné pravdy nikdy ľudská myseľ nemôže prezkúmať, lebo je limitovaná fyzickým telom, telesnou mysľou. Ak sme sa znovuzrodili sme duchovné bytosti, ktoré majú dušu a žijú v tele. Sme živým chrámom Boha a závisly na živote Ducha večnosti, moci bez limitu v sebe, vo svojom duchu, vo svojom srdci. Biblia v 1. L. Jána 3:1 popisuje „Pozrite, akú veľkú lásku nám daroval Otec, aby sme sa volali Božími deťmi. A nimi sme. Svet nás preto nepozná, lebo nepoznal jeho.“ Teraz keď sme Božie deti svet nás nepozná pretože sme sa zmenili, sme sa oddelili od sveta. Nejdeme v súlade so svetom v prirodzenosti hriechu, žijeme vo svete v spravodlivosti obnoveného ľudského ducha v jednote Ducha Božieho. Už viac nie sme vystavení chorobe, nemoci, zlyhaniu ani smrti. Sme nové stvorenie, narodení so životom a prirodzenosťou Boha čo prevyšuje ten obyčajný ľudský život. Takéto je posolstvo Ježiša Krista, takáto je realita kresťanstva! Za týmto účelom prišiel na svet, aby sme žili Božie kráľovstvo na zemi, rovnaké ako v nebi: „Tým však, čo ho prijali a veria v jeho meno, dal moc stať sa Božími deťmi; tí, čo sa nenarodili ani z krvi, ani z telesnej žiadosti, ani z vôle muža, ale z Boha.“ Jn 1:12-13.

Vážení spoluobčania Slovenského národa, milí súrodenci v Kristovi Ježišovi, ak žijeme nový druh života kresťana, máme moc dnes v čase milosti a spásy zmeniť smer ľudu Slovenského národa z moci temnoty do života svetla, z porážky do života víťazstva, z náboženstva do  jednoty Božej Lásky kresťanstva. Božie Slovo dokáže nanovo stvoriť každý orgán v tele. Božie Slovo dokáže do tela vložiť nové srdce. Božie Slovo je tvorivá moc nesmrtelného života v nás!

„Spravodlivý Otče, Ty si veľký a hoden všetkej chvály. Tebe patria ochranné štíty zeme, len Ty si vyvýšený. Tvoja Láska stúpa až do neba a Tvoja vernosť trvá na veky k tým čo Ťa milujú. Amen.“

„Nech navždy žijú vaše srdcia!“

  Renáta Drličková

Čo je sloboda?

15.01.2024

Skutočná sloboda závisí od privítania skutočnej reality Ducha Svätého, On je odpoveď na všetko, čo je stvorené Bohom, čo je večné v čase a dá nám len to, čo je naše. Vedenie Ducha Svätého má iba jeden smer a má iba jeden cieľ, Jeho smerovanie je Sloboda a Jeho cieľom je Boh. Ak Mu dáš vedenie tvoja vôľa je rovnaká ako Božia, nebudeš chcieť byť bez Neho, [...]

Uzdravenie tela vychádza z premeny ľudského ducha.

03.07.2023

Vážení spoluobčania Slovenského národa, milí súrodenci v Kristovi Ježišovi, klamanie je jeden z návykov, ktorého by sa mal kresťan vyvarovať, a to kvôli jeho nebezpečným následkom. Pravda sa klamárom vždy vyhne a Božie Slovo je Pravda (Ján 17:17). Duch Svätý sa volá Duchom Pravdy (Ján 16:13) a vzniká v Ňom odpor voči tým, ktorí neoslavujú pravdu. Čím viac klamú, [...]

Svet nepozná ducha, preto nepozná liek na uzdravenie tela.

02.07.2023

Vážení spoluobčania Slovenského národa, milí súrodenci v Kristovi Ježišovi, Boh komunikuje s našim ľudským duchom, a preto môžeme mať s Ním vzťah len prostredníctvom svojho ducha a nie cez myseľ, alebo cez telo. Ak prijímame Božie Slovo pod pomazaním Ducha, poskytuje milosť nášmu duchu a taktiež ovplyvňuje našu myseľ a dušu. Dôvodom toho je to, že človek je [...]

Peter Kubina

Policajti Čurilla a Ďurka žiadajú odškodné za väzbu

21.06.2024 14:35

O veci mal súd rozhodovať dnes, podľa medializovaných informácií však pojednávanie odročili na september pre nahlásenú bombu.

cvičenie

Lukašenko provokuje na hraniciach s Poľskom: Bielorusi začali neohlásené cvičenie

21.06.2024 14:34

Cvičenia sa zúčastňujú jednotky operačného velenia, špeciálne sily, raketové vojská, delostrelectvo, letectvo a protivzdušná obrana.

blackout, elektrina, elektricka siet, vedenie,

Balkán sa ponoril do doby kamennej: Pre výpadky elektriny nastal „úplný chaos“

21.06.2024 14:24

Región zápasí s vlnou horúčav, teploty tam presahujú 40 stupňov Celzia.

izrael, gaza, rafah

Izrael zintenzívnil operácie v Rafahu a bombardovanie Pásma Gazy

21.06.2024 13:24, aktualizované: 14:12

Mesto prežíva humanitárnu katastrofu a ľudia kvôli izraelskému bombardovaniu umierajú vo vnútri svojich stanov, povedal starosta.

renea

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 5
Celková čítanosť: 7329x
Priemerná čítanosť článkov: 1466x

Autor blogu

Kategórie